Lisa Johansson-Pape, vägglampa, ett par, modell 17-037 Orno 1900-talets mitt.
Koppar och glas. Plakettmärkt. Höjd 40 cm, diameter 22 cm. För utomhusbruk.
Nagg på glaset. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.