Mahognyfanerat. En låda i sargen. Längd 91,5 cm, bredd 42 cm, höjd 76 cm. Bordssivans totala mått med klaffarna upp 91,5 x 86 cm.
Renoverat och kompletterat, senare förstärkningar. Senare fackinredning och lås i lådan. Enstaka repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10