Förgyllt stål, safirglas, quartz, läderrem. Med box. Boett ref.nr 599 182/11.01 Kaliber ETA 976.001, 6 Jewels.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage.