Edvin Öhrström, vas, glas, "Gondoljären", Ariel, Orrefors.
Blått glas. Signerad undertill Orrefors 9057813 Edvin Öhrström Ariel Gallery 3-83. Höjd 15,5 cm, diameter 12 cm.
Smärre slitage.