Stål, automatisk, plexiglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1975.
Caliber 2581, Serienr. 18564791, Referensnr. 45602-3, Viklåsnr. 2044-45602-32.
Slitage. Repor. Armband med smärre bucklor. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.