Württembergische Metallwarenfabrik, jardiniär, nysilver och glas, 1911.
Dekor av allegoriska kvinnofigurer föreställande musiken och konsten. Datumgravyr. Insats av slipat glas. Längd 61 cm.
Slitage. Smärre nagg. En fot av.