Carl Johan Bonnesen, skulptur, signerad CJB 1915.
Patinerad brons. Amorin. Höjd inklusive sockel i trä 26 cm.
Skador. Pil och del av båge saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10