Brons, med viss patina, troligtvis 1920/30 tal, Tillskriven Sival Mönst BSK. Sannolikt Danmark. Höjd 50 cm, bredd 14 cm.
Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Färgbortfall. Ej funktionstestad. En glasskiva lös.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10