ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 4 st, "Fanett", 1900-talets mitt.
Bredd 45 cm, sitthöjd 42 cm, tot. höjd 78 cm.
Ställvis omfattande slitage på lackyta. Senare målning.