RUD THYGESEN & JOHNNY SÖRENSEN, karmstolar, 10 st, "Kongeserien", Botium, Formgiven 1968.
Stomme av teak, rygg av flätad rotting, skinnklädd sittdyna. Sitthöjd 45 cm. Etikettmärkta.
Slitage. Fläckar. Smärre skador på rotting.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10