ALF SVENSSON, bokhyllor ett par, Bjästad Snickerifabrik, 1960-tal.
Ek, skåp med hyll- och lådinredning, dörrspeglar av rotting, vardera skåp med två separata hylluppsatser, stämpelmärkt, längd 120, bredd 45, höjd 232 cm.
Bruksslitage. Repor. Märken. Fläckar.