NIELS OTTO MØLLER, sideboard, J.L. Møller, Danmark, 1960-tal.
Fanerat med palisander. Skjutdörrar med bakomliggande hyll- och lådinredning. Brickmärkt J.L. Møller Models Made in Denmark Danish Furnituremakers Control. Längd 210, djup 48, höjd 80 cm.
Smärre slitage. Fläckar.