MATGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets senare del.
Sex målade stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Sitthöjd ca 46 cm. Bord med två iläggsskivor à 48 cm vardera. Längd 150. Bredd 105. Höjd 73,5 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar och färgbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.