Veterankorset 1881-1936, Minnesmedalj 1881-1902 med inramat diplom, kokard stämplad "Finska Gardet 1812-1927, Krimkrigets minnesmedalj 1853-1856, Turkiska kriget 1877, Nylands skarpskyttebataljon 1881-1931.
Böckerna med finsk text.
Slitage.