Spegel med bronserad och målad dekor. Krönet samt nederdelen med infällda gouacher bakom glas. Krönet med otydlig hallstämpel, möjligen för Stockholm. Tvådelat glas. 106 x 52 cm,
Renoverad och kompletterad, äldre bronsering och målning. Det övre glaset äldre, dock möjligen ej ursprungligt. Det undre glaset senare. Smärre lagningar och slitage. Något sned.