MARCEL BREUER, fåtöljer ett par "Wassily" Gavina 1900-talets senare del
Stomme av stålrör, sits, rygg och armstöd av skinn, en märkt med etikett en märkt i skinnet Marcel Breuer, sitthöjd ca 39, bredd 76, höjd ca 73 cm
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken.