SVANTE SKOGH, stolar, 8 stycken, samt bord, okänd formgivare, 1960-tal.
Teak. Stolar med lös sits klädd med textil. Sitthöjd 43, bredd 48, djup 47, höjd 76 cm.
Bord med en iläggsskiva á 60 cm. Bordets längd (130+60) 190, bredd 95,5, höjd 73 cm.
Smärre slitage. Ställvis blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.