Målat, beslag av smide. Höjd ca 32 cm (välvt lock) Längd ca 55 cm, bredd ca 37 cm.
Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor, och småskador bl fattas en listbit på skrinets framsida. Några beslag har delvis lossnat, en nit saknas. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.