KARL ERIK EKSELIUS, stolar, 8 st, Joc Möbler, 1900-talets andra hälft.
Stomme av betsat lövträ, Fast stoppad sits med textil. Dekor av pärlspik. Sitthöjd 45 cm
Slitage. Märken. Fläckar.