Mahogny- Matbord, längd 139, bredd 100, höjd 74 cm. Två iläggsskivor á 55 cm medföljer. Stolar med spjälad rygg och lös tygklädd sits. Sitthöjd ca 44 cm. Bordet brännmärkt.
Åldersrelaterat slitage. Enstaka smärre ärken och repor.