PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffgrupp 3 delar, "Minerva", France & Daverkosen, Danmark.
Stomme av teak. Lösa plymåer i rygg och sits. Bord med två hyllplan varav den nedre av flätad rotting. Brickmärkta. Soffans längd 130 + 200 cm. Bordets mått 77 x 77 x 64 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar.