MODELLSKEPP, "Zenit", Finland 1900-talets senare hälft.
Målat och lackat trä, detaljer bl a i metall. Märkt med kyrilliska bokstäver "Zenit, Vladivostok". Mått inkl träsockel och monter i plexiglas: längd 115 cm, bredd 35 cm, höjd 76 cm.
Montern förstorad med kompletteringar, slitage i plexiglaset.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.