OLLE ALBERIUS, vas, glas, Ariel, Orrefors Gallery 1990.
Turkost underfång med dekor av luftbubblor i form av delfiner. Oktagonal fasettslipad form. Signerad "Orrefors Gallery -90 944190 Olle Alberius 25 30" Etikettmärkt. Höjd 17,5 cm. Diameter 13 cm
Obetydligt ytslitage.