Tvådelat. Glasat dörrpar i överdel med bakomliggande hyllplan. Fanérat. Bredd 121, djup , höjd ca 222 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Nagg. Fanérskador. Lagningar. Lösa delar.