Bord och sex stolar. Målat. Stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Skuren dekor. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 42 cm. Bord med nedfällbart stödben. Fem iläggsskivor à 50, 50, 50, 36 och 13 cm. Diameter 115. Höjd 74,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall.