Gustave Albert, "La Seine à Paris, près de l'Hôtel-de-Ville"
Signerad Albert och daterad 1904. Duk 66 x 82 cm.
Bukowski Auktioner AB, auktion 518, Internationella Höstauktionen, 5 - 7 december, 2000, kat. nr 242.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10