Klassiska antikviteter, böcker och varia F431

15 föremål
Soffa, gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trågsoffa, gustaviansk, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Louis XV, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
27 300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Trågsoffa, Gustaviansk, 1700-talets senare del.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Karmstol, Nikolaj I, 1820-30-tal, Empire.
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK