Annette Senneby, olja och pigment på duk, signerad och daterad 1998 a tergo.
"Sanningen i vitögat". 180 x 170 cm.
Något krackelerad.
Galerie Aronowitsch, Stockholm, maj 1998, kat. nr 15.