Lars-Yngve Johanssons Samling II

14 föremål
MINIATYRER, 4 st, 1700-tal. Gouache på ben samt emalj på metall.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JULIUS KRONBERG, tillskriven, olja på duk/papp-pannå.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, Omkring 1920, akvarell, signerad.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL. 2 st, olja på duk, pannå.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MINIATYR, 1700-tal, gouache på bem, otydligt signerad.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRITZ HÖGBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYST, grönmålat trä 1800-tal.
BYST, grönmålat trä 1800-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JÖRGEN HAMMAR, brons, signerad samt gjutarmärkt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLAMLÄNDSK SKOLA, 1700-tal. olja på pannå.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUZANNE NESSIM, tusch, signerad.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDRICH SCHRÖDER-SONNENSTERN, "Napullihnum".
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, TIDIGT 1800-TAL. olja på duk.
Klubbat pris
3 767 SEK
Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

83. Taburetter, ett par, av Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813), Sengustavianska.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Fair warning
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK