UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, diptyk. Japan, Higashiyama Sakura sôshi, 1851-53.

Avbildar en scen från Higashiyama boken, i Nakamura teatern. Publicerad av Enshu-ya Hikobei. Totalmått 50x36 cm.

Veck, kantskador, missfärgningar, ihopklistrade, delvis uppklistrad på passepartout. Ej examinerad undertill, fläckar, smärra maskstungen, ser ut som lagningar undertill.

Klubbat pris
1 900
167
177
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
10
4 feb 2018 20:43
1 900 SEK
4 feb 2018 20:43
1 800 SEK
9
4 feb 2018 20:41
1 700 SEK
4 feb 2018 20:41
1 600 SEK
10
4 feb 2018 20:40
1 500 SEK
9
4 feb 2018 20:40
1 400 SEK
4 feb 2018 20:36
1 300 SEK
8
4 feb 2018 20:36
1 250 SEK
8
4 feb 2018 20:35
1 200 SEK
4 feb 2018 19:06
1 100 SEK
4 feb 2018 19:06
1 010 SEK
4 feb 2018 17:54
1 000 SEK
4 feb 2018 14:06
750 SEK
2 feb 2018 10:27
700 SEK
29 jan 2018 23:52
400 SEK
28 jan 2018 1:47
350 SEK
26 jan 2018 13:54
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

258. Nordiska Kompaniet, fåtölj, modell "5000", Sverige 1930-40-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK