Inred sommarhuset

109 föremål
Taklampa, 1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Taklampa,  1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, 1950-tal.
Taklampa, 1950-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Spegel, 1930/40-tal.
Spegel, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, Murano, Italien.
Taklampa, Murano, Italien.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jean Linard, kanna, keramik.
Jean Linard, kanna, keramik.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Figurin/skulptur, " Menagerie", Jonatan Adler.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Berndt Friberg, vas och skål, Gustavsberg Studio.
Klubbat pris
4 075 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Josef Frank, vägglampa, modell 2600, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Wilhelm Kåge, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GAB, skål på fot, silver, Stockholm 1925.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, ljusstake, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Hans Hedberg, ägg, starkeldsfajans, Biot, Frankrike.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Boréns, vägg/bordslampa, Borås 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?