Important Spring Sale 657

8 föremål
1352. Skulptur, brons. Japan, Meiji (1868-1912) signerad.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1035. Skulptur, förgylld brons. De Sex dynastierna, eller tidigare.
Klubbat pris
740 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
1034. Skulptur, lergods. Handynastin (206 f. Kr - 220 e. Kr).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1049. Skulptur, lergods. Wei/Suidynastin.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1188. Skulptur, sten. Mingdynastin (1368-1644) eller äldre.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1254. Skulpturer, ett par, biskviporslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1071. Skulpturer, fyra stycken, brons. Mingdynastin och tidigare.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
993. Skulpturer, tre stycken, nefrit samt ett sigill i soapstone, Qingdynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?