Dekor i fam rosfärger och guld av blommor. Bestående av 22 mattallrikar, åtta djupa tallrikar, två assietter, två bärfat, två muggar, två såssnipor, två saltkar, tre skålfat, åtta ovala fat, silfat med insats, två karotter med lock en terrin med lock.
Skador, lagningar.