KNUT RUMOHR. Olja på duk. Sign Knut Ruhmor o dat -75.
"Bre". 67 x 86 cm.
Obetydligt slitage.
Gummessons Konstgalleri, Stockholm.
Marabousamlingen, Sundbyberg/Upplands-Väsby (inköpt från ovanstående 1976).
Kraft Foods Sverige AB, Upplands-Väsby.
Gummessons Konstgalleri, Stockholm, "Knut Rumohr", 25 september - 13 oktober 1976, kat nr 4.
Inköpskvitto medföljer.