Kan inte nå servern

Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Arsenalsgatan 2 – Du kan hämta ut ditt föremål på Arsenalsgatan 2 direkt på auktionsdagarna, eller på följande dagar: fredag den 14 juni samt måndag den 17 juni till torsdag den 20 juni.
 
Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.
 
Västberga Allé 3 – Fr.o.m. fredag den 28 juni kan du hämta ut ditt föremål på Bukowskis, Västberga Allé 3.
 
Fr.o.m. 3 juli debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

⟶ Se öppettider

 
1366 föremål
1023. Kakelplatta för golv, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1023. Kakelplatta för golv, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
147. Kandelabrar, ett par, för tre ljus, 1800-tal, Empirestil.
147. Kandelabrar, ett par, för tre ljus, 1800-tal, Empirestil.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
964. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
964. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
672. Karl Cederberg, Villaträdgården Linköping.
672. Karl Cederberg, Villaträdgården Linköping.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
639. Karl Nordström, "En stuggavel" (Djurgården).
639. Karl Nordström, "En stuggavel" (Djurgården).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
199A. Karl XII, plåtmynt, 1 daler silvermynt, Avesta 1717.
199A. Karl XII, plåtmynt, 1 daler silvermynt, Avesta 1717.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
199B. Karl XII, plåtmynt, 1/2 daler silvermynt, Avesta 1718.
199B. Karl XII, plåtmynt, 1/2 daler silvermynt, Avesta 1718.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
61. Karmstolar, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
61. Karmstolar, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
535. Kedja 18K guld.
535. Kedja 18K guld.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
1054. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1700-tal.
1054. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1205. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
1205. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
743. Kermess.
743. Kermess.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
928. Kilian Zoll, "Badande kvinnor" (Susanna och gubbarna).
928. Kilian Zoll, "Badande kvinnor" (Susanna och gubbarna).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
198. Kista, Norrbotten, Överkalix, daterad 1827.
198. Kista, Norrbotten, Överkalix, daterad 1827.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1197. Kista, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
1197. Kista, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1002. Kista, hongmu med mässingsbeslag. Sen Qingdynasti.
1002. Kista, hongmu med mässingsbeslag. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1032. Klocka, brons. Mingdynastin (1368-1644).
1032. Klocka, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
154. Konsol, Stockholmsarbete i Carl Hårlemans art, 1700-talets mitt, Rokoko.
154. Konsol, Stockholmsarbete i Carl Hårlemans art, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
52. Konsolbord, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
52. Konsolbord, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris 
170 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
842. Konstantin Fedorovic Yuon, Flodmotiv.
842. Konstantin Fedorovic Yuon, Flodmotiv.
Klubbat pris 
2 700 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
1260. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1260. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
976. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
976. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
983. Kopp, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke (1875-1908).
983. Kopp, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke (1875-1908).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1226. Koppar med fat, sex stycken, silver. Kina, 1900-tal.
1226. Koppar med fat, sex stycken, silver. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
509. Kors 18K guld med ametister med kedja 23K guld.
509. Kors 18K guld med ametister med kedja 23K guld.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
565. Kors silver och 14K guld med rosenslipade diamanter.
565. Kors silver och 14K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
1145. Kruka, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
1145. Kruka, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1086. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1086. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
960. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
960. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1146. Kruka, porslin. Mingdynastin, omkring 1500.
1146. Kruka, porslin. Mingdynastin, omkring 1500.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1183. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1183. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1129. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1129. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1093. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1093. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1289. Kruka/rökelsekar, porslin. Japan, 1900-tal. Signerad.
1289. Kruka/rökelsekar, porslin. Japan, 1900-tal. Signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
58. Kunglig Bergère, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
58. Kunglig Bergère, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
825. Kustlandskap med figurer och skepp.
825. Kustlandskap med figurer och skepp.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
912. Kvinna med hatt.
912. Kvinna med hatt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
757. Köksbestyr.
757. Köksbestyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
819. Köksbestyr.
819. Köksbestyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1192. Lama, förgylld brons. Tibet, 1700-tal.
1192. Lama, förgylld brons. Tibet, 1700-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
952. Lars Jonsson, "Dagrar".
952. Lars Jonsson, "Dagrar".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
702. Lars Jonsson, "Mot alla vindar".
702. Lars Jonsson, "Mot alla vindar".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
665. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
665. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
662. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
662. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?