Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.

⟶ Se öppettider

1366 föremål
1283. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1291. Skål, porslin. Sen Qingdynasti med Kangxis märke.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1091. Skål, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1154. Skålar, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1309. Skålar, ett par, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
966. Skålar, ett par, porslin. Qingdynastin with Daoguang mark.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1326. Skålar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1293. Skålar, två stycken, porslin. Bencharong, Thailand, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1133. Skålar, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1332. Skålfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1325. Skålfat, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
977. Skålfat, porslin. Kina, Republik, med märke.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1336. Skålfat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
962. Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxis märke och period (1662-1722).
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1258. Skålfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
194. Skåp, Jämtland, daterat 1824.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
2. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1014. Skåp, ett par, huanghuali. Qingdynastin.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1003. Små bord/ställ, hardwood. Qingdynastin.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
181. Smörask med lock och fat, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
180. Smörask med lock, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
178. Smörask med lock, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
179. Smörask med lock, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
172. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
171. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
173. Smörknivar, ett par, Älvdalen, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1065. Snusflaska, jade. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1063. Snusflaska, porslin. Qingdynastin, med sigillmärke i rött.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
426. Sockerskrin, silver, Moskva 1781.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
55. Soffa, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
755. Soldater till häst, ett par.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
996. Solfjäder, signerad “Shuping”, troligen Yao Shuping (c. 1882-1924).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
452. Sparrisgaller, silver, Bolin, Moskva 1912-1917.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
451. Sparrisgaller, silver. Bolin, Moskva 1912-1917.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
86. Spegel, Nordeuropa, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
90. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
92. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
94. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
89. Spegel, troligen Tyskland, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1048. Speglar, två stycken, brons. Handynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr.).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
44. Spelbord, Ryssland, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
207. Spetsglas, Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
767. Stefan Johansson, "Julikväll".
Klubbat pris
1 150 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
197. Stenbord, Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
840. Stepan Feodorovich Kolesnikov, Gammal man med käpp.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
616. Stilleben med bär och fjäril.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
650. Stilleben med fiskar.
650. Stilleben med fiskar.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1161. Stop, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1306. Tallrik, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1132. Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1255. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?