1301
1526426

Skålfat, ett par, porslin. Jiangxi Ciye Gongsi, Kina, Republik/ 1900-talets första hälft.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
453 - 635 EUR
493 - 690 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lätt utsvängd kant. Målad dekor i emaljfärger av blommor bl.a. krysantemum. Diameter 24 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collection.