Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 565

 
1645 föremål
555. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.
555. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
546. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
546. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
551. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
551. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
549. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
549. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
550. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Senare ur.
550. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Senare ur.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
544. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets första hälft. Senempire.
544. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets första hälft. Senempire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
542. BORDSPENDYL. Frankrike, omkring år 1800.
542. BORDSPENDYL. Frankrike, omkring år 1800.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
575. BORDSPLATEAU, Frankrike, 1800-talets början. Empire.
575. BORDSPLATEAU, Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
576. BORDSPLATEAU. Empirestil, 1800-talets andra hälft.
576. BORDSPLATEAU. Empirestil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
439. BORDSSKIVA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
439. BORDSSKIVA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
740. BORDSSURTOUT, av Pehr Zethelius, Stockholm 1795. Gustaviansk.
740. BORDSSURTOUT, av Pehr Zethelius, Stockholm 1795. Gustaviansk.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
577. BORDSUPPSATS. Empire, 1800-talets början.
577. BORDSUPPSATS. Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
556. BORDSUR. Frankrike, 1800-talets andra hälft.
556. BORDSUR. Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
569. BREVPRESS. Älvdalen 1800-talets första hälft.
569. BREVPRESS. Älvdalen 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
2 700 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
588. BRICKA, 1800-tal.
588. BRICKA, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1254. BRICKA, brons. Troligen Ming dynastin.
1254. BRICKA, brons. Troligen Ming dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
587. BRICKA, ca år 1800. Sengustaviansk.
587. BRICKA, ca år 1800. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1284. BRICKA, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1284. BRICKA, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1287. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1287. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
94 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1288. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1288. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1293. BRICKA, lack. Qing dynastin (1644-1912).
1293. BRICKA, lack. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
665. BRICKA/FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.
665. BRICKA/FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
893. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, 4.05 ct. Skena W.A. Bolin, Stockholm 1986.
893. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, 4.05 ct. Skena W.A. Bolin, Stockholm 1986.
Klubbat pris 
850 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
1065. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, 1.01 ct.
1065. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, 1.01 ct.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
818. BROSCH, Cartier, gammalslipade diamanter, tot. ca 0.50 ct.
818. BROSCH, Cartier, gammalslipade diamanter, tot. ca 0.50 ct.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1053. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 4 ct, med odlade pärlor, sent 1800-tal.
1053. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 4 ct, med odlade pärlor, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
843. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 8 ct, ca 1880-tal.
843. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 8 ct, ca 1880-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1043. BROSCH, briljant- och baguettslipade diamanter, tot. ca 5 ct.
1043. BROSCH, briljant- och baguettslipade diamanter, tot. ca 5 ct.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
912. BROSCH, briljant- och navetteslipade diamanter, tot. ca 7 ct.
912. BROSCH, briljant- och navetteslipade diamanter, tot. ca 7 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
988. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 0.50 ct, i from av skalbagge.
988. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 0.50 ct, i from av skalbagge.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
987. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 2 ct. i form av sköldpadda.
987. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 2 ct. i form av sköldpadda.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
819. BROSCH, cabochonslipade granater samt små orientpärlor, ca 1870.
819. BROSCH, cabochonslipade granater samt små orientpärlor, ca 1870.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
840. BROSCH, gammalslipade diamanter, tot. ca 1 ct. 1930-tal.
840. BROSCH, gammalslipade diamanter, tot. ca 1 ct. 1930-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1030. BROSCH, rosenslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
1030. BROSCH, rosenslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1060. BROSCH, små diamanter med odlad pärla, tot. ca 1 ct. Tidigt 1900-tal.
1060. BROSCH, små diamanter med odlad pärla, tot. ca 1 ct. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
874. BROSCH/HÄNGE, pärlor och rosenslipade diamanter, tot. ca 1 ct.
874. BROSCH/HÄNGE, pärlor och rosenslipade diamanter, tot. ca 1 ct.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
2. BRUNO LILJEFORS, olja på duk. Sign och dat 1917.
2. BRUNO LILJEFORS, olja på duk. Sign och dat 1917.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1272. BUDDHA, brons. Sen Qing dynasti.
1272. BUDDHA, brons. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1266. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
1266. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
190 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1631. BURK med LOCK, keramik. Nordlig Song dynasti (960-1279).
1631. BURK med LOCK, keramik. Nordlig Song dynasti (960-1279).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
408. BYRÅ, av Niklas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800). Sengustaviansk.
408. BYRÅ, av Niklas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800). Sengustaviansk.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
410. BYRÅ. Danmark, 1700-talets slut.
410. BYRÅ. Danmark, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
389. BYRÅ. Fredrik I:s tid. Senbarock.
389. BYRÅ. Fredrik I:s tid. Senbarock.
Klubbat pris 
43 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
406. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
406. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
407. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
407. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
405. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
405. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
396. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
396. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
394. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
394. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
392. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
392. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
391. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
391. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
590. BYST, 1630/40-tal. Från palatset Makalös.
590. BYST, 1630/40-tal. Från palatset Makalös.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
252. Bengt Nordenberg, Kortspelare.
252. Bengt Nordenberg, Kortspelare.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
286. Blomsterstilleben.
286. Blomsterstilleben.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4. Bruno Liljefors, Höstlandskap med hare.
4. Bruno Liljefors, Höstlandskap med hare.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
9. Bruno Liljefors, Orrar i vinterlandskap.
9. Bruno Liljefors, Orrar i vinterlandskap.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
95. Bruno Liljefors, Orrar.
95. Bruno Liljefors, Orrar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
3. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
3. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
Klubbat pris 
108 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
96. Bruno Liljefors, Räv som lurar på gräsänder.
96. Bruno Liljefors, Räv som lurar på gräsänder.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
5. Bruno Liljefors, Skogslandskap med räv och jakthundar.
5. Bruno Liljefors, Skogslandskap med räv och jakthundar.
Klubbat pris 
84 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8. Bruno Liljefors, Svanar.
8. Bruno Liljefors, Svanar.
Klubbat pris 
280 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
88. Bruno Liljefors, Terräng med smygande katt.
88. Bruno Liljefors, Terräng med smygande katt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
700 000 - 800 000 SEK
7. Bruno Liljefors, Vinterhare vid gärdsgård.
7. Bruno Liljefors, Vinterhare vid gärdsgård.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
782. BÄGARE, 5 st, Moskva 1700-talets andra hälft.
782. BÄGARE, 5 st, Moskva 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
783. BÄGARE, 5 st, Moskva 1700-talets slut /1800-talets början.
783. BÄGARE, 5 st, Moskva 1700-talets slut /1800-talets början.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
759. BÄGARE, av Anders Lundman, Stockholm 1746.
759. BÄGARE, av Anders Lundman, Stockholm 1746.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
760. BÄGARE, av Carl Johan Bask, Södertälje 1779.
760. BÄGARE, av Carl Johan Bask, Södertälje 1779.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
757. BÄGARE, av Cornelius Zitski, Stockholm 1732.
757. BÄGARE, av Cornelius Zitski, Stockholm 1732.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
758. BÄGARE, av Johan Dragman, Arboga (verksam 1701-1746).
758. BÄGARE, av Johan Dragman, Arboga (verksam 1701-1746).
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
754. BÄGARE, av Johan Schenck, Stockholm 1709. Karolinsk.
754. BÄGARE, av Johan Schenck, Stockholm 1709. Karolinsk.
Klubbat pris 
62 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
755. BÄGARE, av Petter Klerck, Malmö 1722.
755. BÄGARE, av Petter Klerck, Malmö 1722.
Klubbat pris 
5 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
763. BÄGARE, av Wilhelm Smedberg, Karlstad 1804.
763. BÄGARE, av Wilhelm Smedberg, Karlstad 1804.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1667. BÄGARE, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1667. BÄGARE, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
649. BÄGARE, blått glas. Ryssland, ca 1800.
649. BÄGARE, blått glas. Ryssland, ca 1800.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
635. BÄGARE, glas. Sverige, 1700-tal. Sannolikt Limmared eller Kosta.
635. BÄGARE, glas. Sverige, 1700-tal. Sannolikt Limmared eller Kosta.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
609. BÄGARE, glas. Tyskland, 1700-tal.
609. BÄGARE, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
788. BÄGARE, okänd mästare, Moskva 1839.
788. BÄGARE, okänd mästare, Moskva 1839.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

294. Axel Einar Hjorth, pall, "Skoga", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
40 000
 
SEK
ditt bud
38 000
 
SEK
ditt bud
36 000
 
SEK
ditt bud
35 000
 
SEK
ditt bud
34 000
 
SEK
ditt bud
32 000
 
SEK
ditt bud
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK