404
265085

BYRÅ. Tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 590 - 8 790 EUR
7 000 - 9 330 USD
Klubbat pris

Fanerad med valnöt, jakaranda och lönn. Beslag av mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Inläggningar av medaljong och urnor. Otydligt märkt på övre lådans kant t.h. Hultsten (?). Längd 117, bredd 55, höjd 89 cm.

Fanerlagningar, fanerskador. Lagad skiva.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

279. Carl-Axel Acking, golvlampor, ett par, modell "2646", Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö 1940-50-tal.
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK