Nr. | Föremål | Ändringar |
159 | Brooks Kraft, "Obama in Rain", 2012. | Upplaga AP. Total upplaga 15 + AP. |
207 | Peter Beard, "Peter Beard, Art Edition", 2006. | Korrekt titel "Peter Beard, Art Edition", 2006 |
282 | Barbro Bäckström, Utan titel. | Verket är signerat 1987. |
290 | Filippa Barkman, "Bearer II”. | Korrekt titel ”Bearer II” |
329 | Harry Anderson, "Thunder". | Verkets titel är "Thunder" |
344A | Torsten Andersson, "Staty". | VILLKORAD FÖRSÄLJNING, Torsten Andersson, "Staty", nr 344A, 344B, 344C ropas först ut i separata poster för att därefter erbjudas som en helhet med katalognummer 344D. Ett vinnande bud på katalognummer 344D förutsätter ett bud som överstiger samlat klubbat belopp för katalognummer 344A-344C. Eventuella återrop prissätts till bevakningspriset. |
344B | Torsten Andersson, "Staty". | VILLKORAD FÖRSÄLJNING, Torsten Andersson, "Staty", nr 344A, 344B, 344C ropas först ut i separata poster för att därefter erbjudas som en helhet med katalognummer 344D. Ett vinnande bud på katalognummer 344D förutsätter ett bud som överstiger samlat klubbat belopp för katalognummer 344A-344C. Eventuella återrop prissätts till bevakningspriset. |
344C | Torsten Andersson, "Staty". | VILLKORAD FÖRSÄLJNING, Torsten Andersson, "Staty", nr 344A, 344B, 344C ropas först ut i separata poster för att därefter erbjudas som en helhet med katalognummer 344D. Ett vinnande bud på katalognummer 344D förutsätter ett bud som överstiger samlat klubbat belopp för katalognummer 344A-344C. Eventuella återrop prissätts till bevakningspriset. |
409 | ”Shadow in a Corner IV”. | Korrekt titel är ”Shadow in a Corner IV” |
428A | Donna Huanca, "Morphologically". | Signerad Donna Huanca a tergo. |
428B | Collins Obijiaku, "Untitled". | Signerad Collins Obijiaku och daterad 2020. |
428C | Tadesse Mesfin, "Pillars of Life". | Signerad Mesfin och daterad 2021. |
428F | Delphine Desane, "Journey to Utopia I". | Duk 108 x 77,5 cm. |
428G | David "Mr. StarCity" White, "Quite Yawn". | Duk 166 x 132 cm. |
Nr. |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23A |
30 |
198 |
200 |
252 |
310 |
344D |
376 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.