428A
1594704

Donna Huanca

(USA, Född 1980)
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
36 100 - 45 100 EUR
38 800 - 48 500 USD

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Donna Huanca
(USA, Född 1980)

"Morphologically"

Signerad Donna Huanca a tergo. Utförd 2019. Olja och sand på digital print på duk 220 x 180 cm.

Proveniens

Peres Projects, Berlin.
CFHILL, Stockholm.

CFHILL, Stockholm, "Ten by Ten", 31 mars - 28 april 2023.
CFHILL Passagen, Stockholm, "New pop-up-space", 10 februari - 31 maj 2024.