Kan inte nå servern

Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Arsenalsgatan 2 – Du kan hämta ut ditt föremål på Arsenalsgatan 2 direkt på auktionsdagarna, eller på följande dagar: fredag den 14 juni samt måndag den 17 juni till torsdag den 20 juni.
 
Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.
 
Västberga Allé 3 – Fr.o.m. fredag den 28 juni kan du hämta ut ditt föremål på Bukowskis, Västberga Allé 3.
 
Fr.o.m. 3 juli debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

⟶ Se öppettider

 
1366 föremål
1340. Tuschsten, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke.
1340. Tuschsten, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1106. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1106. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
20. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
20. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
570. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter, Buccellati.
570. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter, Buccellati.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
856. Jan Olis Tillskriven, Rökande sällskap.
856. Jan Olis Tillskriven, Rökande sällskap.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
170. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
170. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1295. Ytterfoder, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
1295. Ytterfoder, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
912. Kvinna med hatt.
912. Kvinna med hatt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
779. Lotte Laserstein, Tre självporträtt.
779. Lotte Laserstein, Tre självporträtt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
790. Lotte Laserstein, Stående mannekäng i klänning.
790. Lotte Laserstein, Stående mannekäng i klänning.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
19. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
19. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
39. Bord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
39. Bord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
916. Nikifor Krynicki, Stadsbild.
916. Nikifor Krynicki, Stadsbild.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
900. Albert Engström, Självporträtt.
900. Albert Engström, Självporträtt.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
791. Lotte Laserstein, Stående mannekäng i klänning.
791. Lotte Laserstein, Stående mannekäng i klänning.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
2. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
2. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1032. Klocka, brons. Mingdynastin (1368-1644).
1032. Klocka, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
705. Björn Ahlgrensson, Vy från Visby från Klinten mot norr.
705. Björn Ahlgrensson, Vy från Visby från Klinten mot norr.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
436. S. Petersson, dosa, 18K guld, Bollnäs 1959.
436. S. Petersson, dosa, 18K guld, Bollnäs 1959.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
843. Carl Kjellin, Far och son på myren.
843. Carl Kjellin, Far och son på myren.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
726. Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap.
726. Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1092. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
1092. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1254. Skulpturer, ett par, biskviporslin. Qingdynastin.
1254. Skulpturer, ett par, biskviporslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
737. En gryende talang.
737. En gryende talang.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
290. Matta, antik Täbris, ca 271 x 175 cm.
290. Matta, antik Täbris, ca 271 x 175 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
321. Matta, antik Keshan "Motachem", ca 206 x 131 cm.
321. Matta, antik Keshan "Motachem", ca 206 x 131 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
310. Matta, old Teheran part silk, ca 216 x 136 cm.
310. Matta, old Teheran part silk, ca 216 x 136 cm.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
907. Alfred Emile Léopold Stevens, Båtar till sjöss.
907. Alfred Emile Léopold Stevens, Båtar till sjöss.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
719. Owe Zerge, Jens Burchard.
719. Owe Zerge, Jens Burchard.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
299. Matta, old Isfahan, part silk, signerad, ca 233 x 148 cm.
299. Matta, old Isfahan, part silk, signerad, ca 233 x 148 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
117. Ljuskrona, för sju ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
117. Ljuskrona, för sju ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
172. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
172. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1236. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1236. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1121. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1121. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
944. Bonadsmålning, Sunnerboskolan, Småland, 1839.
944. Bonadsmålning, Sunnerboskolan, Småland, 1839.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
965. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke (1736-95).
965. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke (1736-95).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
769. Lotte Laserstein, Blomsterstilleben med kaffekoppar.
769. Lotte Laserstein, Blomsterstilleben med kaffekoppar.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1259. Skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1259. Skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
217. Cremekoppar, 12 stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
217. Cremekoppar, 12 stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
218. Cremekoppar, 12 stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
218. Cremekoppar, 12 stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1260. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1260. Kopp, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
774. Lotte Laserstein, Självporträtt.
774. Lotte Laserstein, Självporträtt.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
288. Matta, semiantik Senneh, ca 190 x 128 cm (inklusive slätväv).
288. Matta, semiantik Senneh, ca 190 x 128 cm (inklusive slätväv).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
798. Lotte Laserstein, Två gossporträtt.
798. Lotte Laserstein, Två gossporträtt.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
294. Matta, semiantik Täbris, figural, signerad, ca 269 x 189 cm.
294. Matta, semiantik Täbris, figural, signerad, ca 269 x 189 cm.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
540. Ett par örhängen 18K guld.
540. Ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?