Kan inte nå servern

Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2
Mellan 6-8 december, samt 11-15 december, finns möjlighet att hämta ut och betala ditt föremål på Bukowskis på Arsenalsgatan 2, Stockholm. 

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3
Fr.o.m. 22 december sker utlämning på Bukowskis på Västberga Alle 3, Stockholm. Obs! Stängt mellan 23-26 december, samt 30 dec-1 jan.

Fr.o.m. fredag den 29 december debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

 
1167 föremål
865. "E. Digby Greville of Bath".
865. "E. Digby Greville of Bath".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
126. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
768. Vy över Norrbro, Stockholm.
768. Vy över Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
506. Ett par örhängen 18K guld med gammalslipade diamanter.
506. Ett par örhängen 18K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
450. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
450. Cartier ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
920. Vas, cloisonné. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasty.
920. Vas, cloisonné. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasty.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
110. Ampel, för fyra ljus, 1800-talets början, Empire.
110. Ampel, för fyra ljus, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
595. Marina Kylberg, Samling i byn, Italien.
595. Marina Kylberg, Samling i byn, Italien.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
147. Bordsuppsatser ett par, Frankrike 1800 talets början, Empire.
147. Bordsuppsatser ett par, Frankrike 1800 talets början, Empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
968. Ruyistav, skulpterad i trä. Sen Qingdynasti/tidig Republik.
968. Ruyistav, skulpterad i trä. Sen Qingdynasti/tidig Republik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 16 000 SEK
710. Anders Eklund, ”Ulric Cederström” (1732-1805).
710. Anders Eklund, ”Ulric Cederström” (1732-1805).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
713. Anders Eklund, ”Jacob Cederström” (1737-1795).
713. Anders Eklund, ”Jacob Cederström” (1737-1795).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1012. Bänk/low table, hongmu. Qingdynastin, 1800-tal.
1012. Bänk/low table, hongmu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
116. Biblioteksur, märkt "Markwick London", omkring år 1700, Barock.
116. Biblioteksur, märkt "Markwick London", omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
340. Matta, antik Qashqai, ca 195 x 127 cm.
340. Matta, antik Qashqai, ca 195 x 127 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
876. Charles Antoine Coypel Hans krets, Faistos och Teitis med Achilles?.
876. Charles Antoine Coypel Hans krets, Faistos och Teitis med Achilles?.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
767. Hjalmar Falk, "Kastellholmen i vintersol".
767. Hjalmar Falk, "Kastellholmen i vintersol".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
982. Bergslandskap med pagoder och figurstaffage invid flod.
982. Bergslandskap med pagoder och figurstaffage invid flod.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1116. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, 1600-tal.
1116. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
233. Daniel Elfbom, karott, silver, Gävle 1783. Rokoko.
233. Daniel Elfbom, karott, silver, Gävle 1783. Rokoko.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
396. Matta, antik/semiantik Djosan, ca 210 x 136 cm.
396. Matta, antik/semiantik Djosan, ca 210 x 136 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
444. Collier med odlade Söderhavs- och Tahitipärlor.
444. Collier med odlade Söderhavs- och Tahitipärlor.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
819B. Lotte Laserstein, Maskeradmotiv.
819B. Lotte Laserstein, Maskeradmotiv.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
809. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
809. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
808. Lotte Laserstein, Halvliggande kvinna i fåtölj.
808. Lotte Laserstein, Halvliggande kvinna i fåtölj.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
715. Edvard Waller, "Per Krohg (1889-1865)".
715. Edvard Waller, "Per Krohg (1889-1865)".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
359. Matta, semiantik Keshan Dabir, signerad, ca 199 x 134 cm.
359. Matta, semiantik Keshan Dabir, signerad, ca 199 x 134 cm.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1118. Fat, porslin. Mingdynastin, sent 1400-tal/tidigt 1500-tal.
1118. Fat, porslin. Mingdynastin, sent 1400-tal/tidigt 1500-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
793. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
793. Lotte Laserstein, Självporträtt med hatt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
469. Collier pärlor, flertalet sannolikt naturliga.
469. Collier pärlor, flertalet sannolikt naturliga.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
372. Matta, semiantik, Nain Tuteshk, ca 225 x 155 cm.
372. Matta, semiantik, Nain Tuteshk, ca 225 x 155 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1014. Stol, hardwood. Qingdynastin (1644-1912).
1014. Stol, hardwood. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
689. Ivar Arosenius, The Prince of Wales Mustard.
689. Ivar Arosenius, The Prince of Wales Mustard.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
315. Åkdyna, rölakan, ca 85 x 55 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
315. Åkdyna, rölakan, ca 85 x 55 cm, Skåne, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
125. Bordspendyl,  Frankrike, 1800-talets början, Empire.
125. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
787. Oskar Bergman, Afton vid vattnet.
787. Oskar Bergman, Afton vid vattnet.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
922. Boddhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
922. Boddhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
560. Hänge 18K guld med mexikanskt jubileumsmynt 22K guld.
560. Hänge 18K guld med mexikanskt jubileumsmynt 22K guld.
Klubbat pris 
25 100 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1151. Vas, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1151. Vas, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
621. ”Eugène-Rose de Beauharnais” (1781-1824).
621. ”Eugène-Rose de Beauharnais” (1781-1824).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
837. Gerard Terborch Hans krets, Soldater i ett läger.
837. Gerard Terborch Hans krets, Soldater i ett läger.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1011. Vikskärm, fyra delar. Qingdynastin.
1011. Vikskärm, fyra delar. Qingdynastin.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
47. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
47. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
913. Glasmålning, Qingdynastin, 1800-tal.
913. Glasmålning, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995A. Glasmålning, Qingdynastin, omkring år 1800.
995A. Glasmålning, Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
811. Lotte Laserstein, Sittande Traute.
811. Lotte Laserstein, Sittande Traute.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1139. Bricka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1139. Bricka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
127. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
127. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
836. Frans Francken I Hans krets, Ecce Homo, Smärtomannen.
836. Frans Francken I Hans krets, Ecce Homo, Smärtomannen.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
794. Lotte Laserstein, Dubbelt självporträtt.
794. Lotte Laserstein, Dubbelt självporträtt.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
797. Lotte Laserstein, Självporträtt.
797. Lotte Laserstein, Självporträtt.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
4. Kista, Sverige, 1600-talets andra hälft, Barock.
4. Kista, Sverige, 1600-talets andra hälft, Barock.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
857. Carl Eldh, "Självkritik".
857. Carl Eldh, "Självkritik".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
597. Anna Boberg, Stilleben med påfågelfjädrar och snäcka.
597. Anna Boberg, Stilleben med påfågelfjädrar och snäcka.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1101A. Vas/lampa, porslin. Kina, Sen Qingdynasti/omkring 1900.
1101A. Vas/lampa, porslin. Kina, Sen Qingdynasti/omkring 1900.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
807. Lotte Laserstein, Stadsbild med broar, Italien.
807. Lotte Laserstein, Stadsbild med broar, Italien.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

559A. Nils von Dardel, Sittande modell.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK