Delvis förgyllt urhus med floral dekor. Krönt av sittande jägare med fågel. Emaljerad urtavla med romerska siffror. Längd 20 cm, bredd 9 cm, höjd 35 cm. Pendel finns.
Kompletterad. Skadad urtavla. Något instabil. Slitage. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.