Brons och marmor, kandelabrar för två ljus vardera, höjd ca 25 cm, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd 38 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången. Röklukt. Repor. Nagg. Nikotinbelägging. Dekorelement på urna något löst/av