C G HALLBERG, bestick, 76 delar, silver, Stockholm 1940-tal.

6+6 matskedar (något olika längd)
6+6 matgaffflar (något olika längd)
6 matknivar
12 bordsskedar
4 bordsknivar
12 smörgåsknivar (i etui)
12 fruktgafflar
1 såsslev
2 marmeladskedar
1 ostkniv
2 smörknivar
Total vikt c:a 3800 g inkl knivarnas stålblad.

Bruksslitage, monogramgravyr.

Utropspris
10 000 SEK