VAS, glas, Wilke Adolfsson, signerad och daterad -89.
Dekor i graalteknik av ansiktsprofiler i brunt och orange mot gul fond. Upptill bårder i blålila och orange. Klar fotklack. Signerad Wilke Adolfsson 89-0213. Även signerad i dekoren WA 89. Höjd 27 cm.