Lars Hellsten, vas, ariel, "Blue Wave", Orrefors/Fyrklövern 2001.
Närmast klotformad, blå glasmassa med innesluten dekor av vågor. Signerad Orrefors 9564-61 Lars Hellsten 2001 387-999. Höjd 16,5 cm. Sockel med belysning medföljer.
Smärre ytslitage. Belysning ej funktionstestad.