FLAKONG, glas och förgylld metall, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Slipad glas. Beslag av förgylld metall. Fot och hänkel med dekor av bladverk. Höjd 15 cm.

Lagat fäste vid fot.

Utropspris
1 500 SEK