SPEGEL samt KONSOLBORD, nyrenässans samt nyrenässansstil, 1800-talets slut samt 1900-tal.
Bemålat trä. Skuren dekor. Spegel nyrenässans, längd 83 cm, höjd 212 cm. Konsolbord med stenskiva, nyrenässansstil, längd 79 cm, bredd 32 cm, höjd 36 cm.
Bruksslitage. Senare bemålning. Skador. Konsolbord senare tillverkat.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.